Με ένα ματς συνεχίστηκε το "Νοσταλγία"

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι όπως όλα έδειχναν με βάση την δυναμική των ομάδων έγινε την Πέμπτη 16 Μαΐου στο κλειστό γήπεδο του Προμηθέα που ανάδειξε νικητές τους πολλάκις πρωταθλητές Παρτάλια με σκορ 69-58 ενάντια στους Texas Losers.

Μπαίνοντας νωθρα στο πρώτο δεκάλεπτο οι πρωταθλητές βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τον ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΟΓΛΙΔΗΣ να σκοράρει από μακριά και να τους κρατάει κοντά στο σκορ. Έπειτα πήραν τα ηνία και οι υπόλοιποι με μπροστάρη τον Τσακίρη και έκτελεστη στο δεύτερο ημίχρονο τον Εμμανουήλιδη και κατέκτησαν έστω και δύσκολα το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.

Με ένα up tempo οι Τεξανοι του Tolis Bizetas μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι θέλοντας να ξεκαθαρίσουν ότι θα διεκδικήσουν ότι τους αναλογεί. Ο George Tsipis ήταν χάρμα ιδεσθαι και το φρέσκο αίμα Φιτσιος και Παγανης έδωσαν πνοή στην επίθεση. Στο τέλος ο Μανουρας προσπάθησε να γυρίσει τον τροχό με μεγάλα σουτ αλλά δεν τα κατάφερε.

ΠΑΡΤΑΛΙΑ:Κωστογλιδης 16(1), Παππάς 8, Εμμανουήλιδης 12(1), Γεωργοπουλος 10(1), Τσακίρης 23.

TEXAS LOSERS: Τσατσας, Τσιπης 15(1), Μπιζετας 5(1), Ντοβας 4, Φιτσιος 12(1), Χατζής 2, Παγανης 8(1), Μανουρας 12(2).