Ήττα στα Γιαννιτσά από τους Ικάρους ο Ζαφειράκης

Ένα ημίχρονο αντιστάθηκε στα Γιαννιτσά ο Ζαφειράκης. Η ομάδα της Νάουσας ηττήθηκε με 76-50.

Το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι εγκλώβισαν τους Ναουσαίους και ξέφυγαν με 59-40 στο 30'. Ο Ζαφειράκης έχασε την επαφή με το σκορ και δεν κατόρθωσαν να επιστρέψουν στο ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Διαιτητές: Σαρακενίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 13-19, 33-30, 59-40, 76-50.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαλλιάρης 2, Χαραλαμπίδης 8, Ελευθεριάδης 24, Μπογδάνης 19, Μαυρόπουλος 3 (1), Πολυχρονίδης, Στόγιος, Καρυπίδης, Υφαντίδης 12 (2), Βασιλειάδης 6, Βουζίνας 2.

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 8 (1), Καπνάς 2, Μουρατίδης 15 (3), Βαδόλας, Μίγγας 3 (1), Τούφας 16 (1), Πουρλίδας Δ. Πουρλίδας Β., Παυλίδης, Δίντσης 2, Μώκας, Νικολαΐδης 4.