Εύκολη επικράτηση του ΑΟΚ επί του Βατανιακού

Άνετη νίκη επί του Βατανιακού σημείωσε ο ΑΟΚ Βέροιας στο Μακροχώρι με 75-48. Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο μέρος, ο ΑΟΚ ξέσκασπασε στο δεύτερο ημίχρονο. Πήρε νωρίς μια διαφορά ασφαλείας. Συγκεκριμένα, ο ΑΟΚ δέχθηκε μόλις πέντε πόντους στην άμυνα και σημείωσε είκοσι πέντε στην επίθεση, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 58-39.

Οι παίκτες του Γιώργου Τριχόπουλου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον φιλοξενούμενο να αδυνατεί να αντιδράσει, με τη λήξη του αγώνα να βρίσκει νικητή τον ΑΟΚ Βέροιας με 75-48.

Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.

Δεκάλεπτα: 15-18, 33-34, 58-39, 75-48.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουσουλτζόγλου 23 (3), Καραθανάσης 12 (1), Γκίτκος 2, Αβραμίδης, Ιωαννίδης 11 (3), Τριχόπουλος 11 (1), Χρήστου, Χαραλαμπίδης 12 (2), Κασάμπαλης 4.

ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα (Χοτοκουρίδης): Κοτσίμπελης 2, Σιαπάκας, Βαρβούτης 4, Μεσκούρης 3 (1), Πόσιος 3 (1), Γιαμούζης, Τζήμας, Ακερμανίδης 5 (1), Γαλανός 4, Μπίσμπας 13, Τσαϊτουρίδης 14 (2), Αμανατίδης.