Έχασε από την ΑΕΚ ο Φίλιππος

Αναμενόμενη ήττα, από την πρωτοπόρο ΑΕΚ γνώρισε στο Μακροχώρι ο Φίλιππος. Οι "ερυθρόλευκοι" δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό της ΑΕΚ και στις αρχές του β΄ μέρους έχασαν την επαφή με το σκορ.

Η Ένωση πάτησε γκάζι από το 15ο λεπτό του αγώνα, άρχισε να χτίζει διαφορά και έφτασε στην άνετη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 6-8, 7-10, 9-14,10-15 (σκορ ημιχρόνου), 12-19, 14-23, 16-25, 18-28, 19-30, 22-34

Φίλιππος Βέροιας (Γραμματικόπουλος Ηλ.): Νικολαΐδης 1, Καραγκιοζόπουλος 8, Μηλόπουλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 2, Φιλόσογλου 5, Παπαδόπουλος 3, Τζινέβης, Κουκουτσίδης 1, Μπισιρόπουλος 1, Κακαφίκας, Παπαγιάννης, Χουδαβέρδογλου, Νιώπας 1, Στανκίδης

ΑΕΚ (Δημητρούλιας Δ.): Αραμπατζής 3, Δομπρής 8, Μωραΐτης 3, Χόγγας 3, Ζαμπούνης, Νικολαΐδης, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 1, Χιμένεθ 3, Μόγια 4, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 2, Άρσιτς, Κριτσιοτόιου 2, Γιόσμου 1, Κεδέρης 1

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 3/4 , 2/2