Κέρδισε στον Εύοσμο ο Φίλιππος

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της ανδρικής ομάδας του Φιλίππου Βέροιας στον Εύοσμο επι του τοπικού ΑΙΑΝΤΑ για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής με σκορ 71-73.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο με τον Φίλιππο στο 8' να παίρνει προβάδισμα 15-16 και στο 10' 18-20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γκίμα κατάφεραν και πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα με 32-35 παρόλο που οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12' με 25-20.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι στο τρίτο δεκάλεπτο επικράτησαν στο σκορ με 47-44 αλλά Φίλιππός μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 34' με 54-56 ενώ κράτησε την διαφορά μέχρι τέλους και πήρε άλλη μια μεγάλη νίκη με 71-73

Διαιτητές : Δημάδης και Ντούρας

Δεκάλεπτα : 18-20, 32-35, 47-44, 71-73

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούτζιας 11(1), Τσιμπής 9(1), Καδής , Δεληγιάννης 24(5), Τσιακλάγκανος, Σπύρας, Καραμανώλης 4(1), Δεμερτζής 9(3), Σικαλίδης 14, Μπαλτζόπουλος, Κόκουρας.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Paros 3, Τσούκας 10(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 2 ,Παπαδόπουλος Νίκος 13, Κοθράς 25(5), Γεωργιάδης, Σιόλογκας 16(1), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης