Έχασε στην Κέρκυρα ο Φίλιππος

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρέωσεις της για την νέα χρονιά η ανδρική ομάτα του Φιλίππου Βέροιας που έχασε απο την αντίστοιχη του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 71-64. Οι πάικτες του Δημήτρη Γκίμα αν και είχαν το προβάδισμα στο 10' με 13-18 και στο ημίχρονο 26-33 στην επανάληψη δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν.

Στο 30' οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική διαφορά +11 πόντων (53-42) την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και πήραν την νίκη με 71-64.

Διαιτητές : Τσιαπλής - Κατωτικίδης

Δεκάλεπτα : 13-18, 26-33, 53-42, 71-64

ΦΑΙΑΚΑΣ KERKYRA B.C. (Π.Κοντογιάννης) Κατέχης, Ματενίδης 10(1 τρ.), Νεδέλκος 22 (1 τρ.), Αγάθος,Σπιτιέρης 14(1τρ.) Μακρίδης, Χατζόπουλος 19, Γιώργος, Μαγκανάς 3 (1 τρ.), Πάλλης, Ούστογλου, Βογιατζής 3 (1τρ.).

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας Δ.) Μόρας, Τόκας Αλ. Τσεσμετζίδης, Τόκας Π. Βάλλιος 9, Τσιακλαγκάνος 3 (1 τρ.), Μαρκόπουλος 2, Καβαργύρης 2, Κόθρας 13, Παραπούρας 10 (2 τρ.), Σουτζόπουλος 15, Κάνταρκος 10.