"Σίφουνας" ο ΑΟΚ (φωτογραφίες) - Εντός έδρας ήττα της Μελίκης

Πολύ άνετη νίκη επί της Νικόπολης Πρέβεζας σημείωσε ο ΑΟΚ με 80-53. Η ομάδα του Κώστα Ηλιάδη έπιασε πολύ καλή απόδοση και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους της.

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο, ο ΑΟΚ ξέφυγε στο σκορ. Προηγήθηκε με 24-18 στο 14' και 34-22 λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι. Ο ΑΟΚ με πολλές λύσεις στο σκοράρισμα και τον Κασαμπαλή να σκεπάζει το καλάθι στην άμυνα, πέρασε με 47-29 στο 25' και 62-39 στο 29'. Εκεί το ματς κρίθηκε. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε ακόμη περισσότερο και έφτασε το 80-53 στο 40'.

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας (Μελανίδης)

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-25, 63-41, 80-53

AΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 4, Στοΐτσης 14 (1), Γκανάς 8(1), Βλάχος 17(3), Μαυρίδης 16, Καραδίσογλου 2, Κασαμπαλής 3, Ιωαννίδης 1, Μπαρμπαρούσης 1, Χατζηλαμπρινός, Χαραλαμπίδης 4

ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Παπίρης): Μίχος, Κοντογιάννης 5, Σουλιώτης Γ. 10(1), Πανταζής, Παπαχρήστος, Κακιούζης 10(1), Δουβλής, Μουλάς 12, Βαβέτσης 3(1), Πελιγκός 8, Ρέμπης 2.

{jlex}flickr:72157697327378420{/jlex}

Έχασε η Μελίκη

Την ήττα με 59-62 γνώρισε από τον Εύαθλο η Μελίκη. Οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο και συντήρησαν την διαφορά τους σε όλο το ματς, παρά την προσπάθεια της Μελίκης στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού.

Δεκάλεπτα: 7-24, 22-38, 36-48, 59-62

Διαιτητές: Σελεβός-Βασιλόπουλος

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαυρίδης Β. 14, Κυριακού, Λέφας 4, Καρατζάς 2, Σταυρουλάκης 13, Κοτζαμπάσης 11, Λαπατούρας, Ρογγότης 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 18(2), Μαρκόπουλος 9(3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης, Τσελέκης 7, Σιδηρόπουλος 13(1), Κουτούλας 4.