Εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟΚ - Έχασε στα Τρίκαλα η Μελίκη

Με τους δυο βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την Θεσσαλονίκη ο ΑΟΚ. Η Βεροιώτικη ομάδα κέρδισε τον Μαντουλίδη με 63-67 και ανέβηκε στην 7η θέση. Ο ΑΟΚ ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα μπροστά στο σκορ και διατήρησε το πάνω χέρι στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 21-21, 31-36, 45-55, 63-67

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 26(4), Μπέλλος, Ρεφατλλάρι 12(4), Γκαντίδης, Λάγος 5(1), Ντίαθ 2, Ψαθάς, Καλόγηρος 10, Φόρογλου 8(2), Μαλανδρής, Κεραμάρης, Καναγκίνης.

ΑΟΚ (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 1, Στοϊτσης, Γκάνας 7(2), Βλάχος 19, Μαυρίδης 21(1), Καραδήσογλου 1, Κασαμπαλής 14, Ιωαννίδης, Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 4, Χαραλαμπίδης.

Έχασε η Μελίκη

Η Μελίκη έχασε με 77-66 στα Τρίκαλα από τους Ικάρους. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος, οι Ίκαροι πήραν τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο, ξέφυγαν στο σκορ και κέρδισαν την Μελίκη.

Δεκάλεπτα: 16-12, 35-34, 63-51, 77-66

Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας
ΙΚΑΡΟΙ (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α. 9(1), Βλάχος 7(1), Κολότσιος Β., Αργύρης 5(1), Χατζής 8, Ντούρβας 2, Τζορμπατζάκης, Μούμογλου 12, Φούντας 32(4), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 2.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 13(1), Μαυρίδης Β. 18(1), Κυριακού, Λέφας 5, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 16(4), Κοτζαμπάσης 8(2), Λαπατούρας 4, Καποδίστριας, Ρογγότης 2.