Έχασε στην Ελευθερούπολη ο Φίλιππος

Με 80-58 έχασε από την Ελευθερούπολη η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα στο πρώτο ημίχρονο παρουσίασε μια καλή εικόνα προηγήθηκε στο 10′ με 19-21 ενώ στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω με 43-37.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν το ρυθμό τους και όντας πιο συγκεντρωμένοι κατάφεραν και πήραν μια μεγάλη διαφορά (68-50 στο 30′) την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος και πήραν την νίκη με 80-58.

Ο Δημήτρης Γκίμας μετά το τέλος του αγώνα μίλησε στο filipposbc.gr. Αναλυτικά τα όσα είπε : ” Ειμαστε μια ομάδα που ξέρει και να χάνει και να δίνει το χέρι στον αντίπαλο της. Σήμερα χάσαμε δίκαια απο μια ομάδα που παρουσιάστηκε καλύτερη απο μας. Ευχαριστούμε για την άψογη φιλοξενία.

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Ελευθερούπολης στον κοουτς για την εξαιρετική δουλειά του και στους δυο διαιτητές κυρίους Ταρενιδη και Σιταρίδη για την πολυ καλη διαιτησία τους Οι παίκτες μας προσπάθησαν και τους αξίζουν συγχαρητήρια αλλα στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την απαραίτητη αυτοσυγκέντρωση για να κερδίσουμε το παιχνιδι. Θα προσπαθήσουμε περισσότερο ώστε στη συνέχεια να παρουσιαστούμε καλύτεροι.

Δεκάλεπτα: 19-21, 43-37, 64-48, 80-58

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Σιταρίδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 2, Γκέλιος 9 (1), Στυλίδης, Μπουτσακτσί 4, Ιωάννου 14 (4), Απαζίδης 7 (1), Σταμπουλής 16, Χαρισμίδης 13, Βοϊβατόπουλος 9, Καραγιώργος 6, Λαζαρίδης, Κωνσταντάρας,

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 10, Σισμάνης 4, Πονόπουλος, Βάλλιος 4 (1), Τσιαγκακλάνος 2, Καβαργύρης 4, Κοθράς 20 (2), Παραπούρας 4 (1), Σουτζόπουλος 6, Καντάρκος 4.