Πέρασαν και από τα Γιαννιτσά οι Αετοί Βέροιας - Τα αποτελέσματα

Νικηφόρο και το παιχνίδι στα Γιαννιτσά για τους Αετούς Βέροιας. Η ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη επικράτησε με 73-61 των Ικάρων στην Πέλλα και μετά από 7 αγώνες, παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα της Α ΕΚΑΣΚΕΜ.

Με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, η ομάδα της Ημαθίας επέβαλε το παιχνίδι της και με "όπλο" την άμυνα, διατήρησε το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Ειδικά στο δεύτερο αλλά κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν ακολούθησαν πιστά τις οδηγίες του προπονητή και συνάμα με την ευστοχία σε καθοριστικά χρονικά σημεία, συνέβαλαν τα μέγιστα για την 33η σερί νίκη από τις 7/10/2017.

Πρώτος σκόρερ για τους "ασπρόμαυρους" ο Μάκης Ιωσηφίδης, που σημείωσε 20 πόντους με 4 τρίποντα και τον ακολούθησαν οι Δημήτρης Παπαδόπουλος με 13 και Κωστής Γκεκόπουλος με 12.

Επόμενο παιχνίδι για τους Αετούς, το Σάββατο 24/11 στο ΔΑΚ "Βικέλας" με αντίπαλο την ΑΓΕ Πιερίας.

Τα δεκάλεπτα : 21-17, 35-40, 52-58, 61-73

Ίκαροι Γιαννιτσών : Μαλλιάρας 8 (1), Βασιλειάδης 8 (2), Χαραλαμπίδης 4, Ελευθεριάδης 12, Μπογδάνος 15, Πολυχρονίδης 2, Υφαντίδης 12 (3), Μαυρόπουλος

Αετοί Βέροιας : Τσιμτσιρίδης 8 (2), Χρήστου 3 (1), Κασάπης 2, Βλαχάκης, Παπαδόπουλος Δ. 13 (2), Γκεκόπουλος 12, Ιατρού, Χρυσάφης 3 (1), Παπαδόπουλος Γ. 4, Χατζηχαρίσης 8 (1), Γαβιρηλίδης, Ιωσηφίδης 20 (4)