Φιλική νίκη της Βέροιας επί των Χανίων

Φιλική νίκη με 1-0 σημείωσε η Βέροια με αντίπαλο τα Χανιά. Το μοναδικό γκολ του αγώνα (διάρκειας δύο ημιχρόνων 40') σημείωσε στο 35' ο Σιμόνι με πλασέ μετά από κόντρες στην περιοχή. Η Βέροια είχε δοκάρι στο 10' με τον Μεληκιώτη, ενώ στην καλύτερη στιγμή των Χανίων ο Βρεττός σούταρε προς την εστία αλλά η μπάλα αποκρούστηκε από το σώμα του συμπαίκτη του Αρναρέλλη (14').

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά είχαν την υπεροχή αλλά απείλησαν μόνο με σουτ εκτός περιοχής. Στο 44' ο πρώην γκολκίπερ της χανιώτικης ομάδας Μπλατσιώτης απέκρουσε το σουτ του Μουμίν, ενώ τα σουτ του Βρεττού στο 76' και στο 80+3' δε βρήκαν στόχο.

Οι φάσεις του αγώνα
10' Σέντρα του Μουχάλη σουτ του Μεληκιώτη η μπάλα στο εξωτερικό μέρος του κάθετου δοκαριού.
14' Σουτ του Βρεττού η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα αλλά σταμάτησε στο σώμα του Αρναρέλλη.
34' Γύρισμα Αρναρέλλη ο Τσιμόπουλος προ του Τζιώρα διώχνει σε κόρνερ.
35' ΓΚΟΛ: Από κόντρες η μπάλα στρώνεται στον Σιμόνι που πλασάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
40' Ο Λαμπίρης πέφτει στα πόδια του Σιμόνι και απομακρύνει.
40+1' Σουτ του Βρεττού μπλοκάρει ο Τσιμόπουλος.
44' Σουτ του Μουμίν απέκρουσε ο Μπλατσιώτης.
76' Σουτ του Βρεττού άουτ.
80+3' Ατομική ενέργεια και σουτ του Βρεττού η μπάλα άουτ.

Διαιτητής: Παπαδάκης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Χριστοδούλου - Μπογιατζόγλου (Ημαθίας)

Βέροια (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσιμόπουλος, Μουχάλης, Λεφίδης, Μανιώτης, Μαραγκός, Βεργώνης, Πολύζος, Ν. Ζούρκος, Σιμόνι, Κανούλας, Μεληκιώτης

Β' ημίχρονο: Μπλατσιώτης, Αλ. Ζούρκος, Μπεκατώρος (69' Βασίλτσης), Μουρατίδης, Στάμου, Πολύζος (77' Ιωάννου), Μπλέτσας, Χαντζάρας, Σκαθαρούδης, Κανούλας (64' Τρούπκος), Πέντα

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης (30' Λαμπίρης, 52' Λαζαρίδης), Πάνος (69' Βρεττός), Ανδρέου (41' Καραγεώργης), Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Παπαχρήστος (63' Ανδρέου), Μουμίν (69' Παναγιωτούδης), Παναγιωτούδης (41' Τριανταφυλλάκος), Βρεττός (41' Δημητριάδης), Αρναρέλλης (69' Μπερντίος), Τζιώρας (41' Κουσκουνάς).