Φιλική «τεσσάρα» από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα για την Βέροια

veria pas kalts

Την ήττα με 4-2 γνώρισε σε φιλικό ματς στα Γιάννενα η Βέροια. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και στο πρώτο μέρος προηγήθηκαν με 2-0 με τέρματα που σημείωσαν ο Τσάβες στο 2' και ο Γιάκος στο 35'.

Στην επανάληψη ο Ακόστα στο 66' και ο Βεσελίνοφ (που δοκιμάζεται και ακόμη δεν είναι γνωστό να θα αποκτηθεί) ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Η Βέροια είχε οριζόντιο δοκάρι στο 65' και κατάφερε να μειώσει σε 4-2 με τους Τσιάμης και Κόβιτς στο 71' και το 80' αντίστοιχα.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ
2' ΓΚΟΛ! 1-0 ο ΠΑΣ! Ωραίος συνδυασμός και ο Γιάκος την κάθετη μπαλιά στον Τσάβες που βγήκε στην πλάτης της άμυνας και με πλασέ σκόραρε!
7' Ο Χαρίσης έβγαλε την κάθετη μπαλιά για τον Ίλιτς αλλά πρόλαβε και μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
8' Ο Ίλιτς γύρισε τη μπάλα στην περιοχή για τον Κοροβέση, αλλά απομάκρυνε η άμυνα της Βέροιας.
11' Ο Τσουκαλάς στον Ίλιτς ο οποίος σε θέση βολής πλάσαρε άουτ.
24' Κεφαλιά του Κάμπορα άουτ.
30' Σουτ του Κοροβέση άουτ.
35' ΓΚΟΛ! 2-0 ο ΠΑΣ! Παράλληλη σέντρα του Ίλιτς και ο Γιάκος με προβολή στο δεύτερο δοκάρι σκόραρε!
37' Ο Μπεν βγήκε σε θέση βολής πλάσαρε, αλλά πρόλαβε ο Τζημόπουλος και απομάκρυνε.
45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
65' Σουτ του Εσπάρθα στο οριζόντιο δοκάρι.
66' ΓΚΟΛ! 3-0! Ο Τσάβες με ωραία ενέργεια βρήκε τον Ακόστα ο οποίος με σουτ το γκολ!
69' ΓΚΟΛ! 4-0! Ο Σαπαλίδης έστρωσε παράλληλα στον Βεσελίνοφ και τέταρτο γκολ!
71' ΓΚΟΛ! 4-1! Ο Τσιάμης εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του Σωτηρίου σε σουτ του Σέντρικ και μείωσε.
80' ΓΚΟΛ! 4-2 η Βέροια. Μείωσε ο Κόβιτς από κοντά με σουτ.
90'+3' Λήξη της αναμέτρησης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τάσσης (Ηπείρου).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης (46' Σωτηρίου), Χαρίσης (56' Ακόστα), Τζημόπουλος (80' Τάχιας), Μιχαήλ (67' Μπέριος), Κοροβέσης, Τσάβεζ (67' Κρητικός), Λίλα (76' Μανιάς), Τσουκαλάς (90' Ιωάννου), Γιάκος (67' Βεσελίνοφ), Στρούνα, Ίλιτς (67' Σαπαλίδης).

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης (46' Τζινάρ), Καλί (46' Αμαραντίδης), Καλτσάς (46' Εσπάρθα), Καταλά, Όστοϊτς (71' Τσιάμης), Μαλόν (46' Κατσούλης), Βεργώνης (46' Βέρτζος), Παυλίδης (46' Χασελμπάϊν), Μπεν (46' Ντουμίτρου - 77' Μάνος), Μπαργκάν (40' Σέντρικ), Κάμπορα (46' Κόβιτς).