Logo

Χάντμπολ: Αποκλείστηκε από το Παγκόσμιο η Εθνική Ανδρών

Handball

Η Εθνική ομάδα των Ανδρών ηττήθηκε στα Σκόπια από την Π.Γ.Δ.Μ. με 35-23 και αποκλείστηκε από την τελική φάση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος 2015, που θα διεξαχθεί στο Κατάρ.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δεν άντεξε στην πίεση που δημιούργησαν οι 7.000 οπαδοί της γηπεδούχου στο «Μπόρις Τραϊκόφσκι» και έχασε χωρίς ουσιαστικά να προβάλει αντίσταση, όμως ούτως ή άλλως είχε δύσκολη αποστολή αφού είχε ηττηθεί και εντός έδρας.

Το σκορ έγινε στο 10ο λεπτό 9-2 με σερί 8-0 των γηπεδούχων, ενώ στο 18΄ ήταν 13-3. Η Εθνική μείωσε σε 15-7 στο 22΄, αλλά τα πολλά χαμένα τετ α τετ από τα 6 μέτρα έδωσαν την ευκαιρία στους Σκοπιανούς να ξεφύγουν και πάλι με 10 γκολ διαφορά (19-9) στο ημίχρονο, με τον αγώνα να έχει ουσιαστικά κριθεί.

Copyright © 2007 - 2023 - Πληροφοριοδότης Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται - Ανάπτυξη LEONweb