Με χρυσό ξεκίνησε η νέα αγωνιστική χρονιά για τον Αποστολίδη

Το χρυσό μετάλλιο στο στυλ της ελευθέρας πάλης κατέκτησε ο Άγγελος Αποστολίδης, σε επίσημο τουρνουά του Ομόσπονδου κρατιδίου της Βάδης - Βυρτεμβέργης την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018.

Στη διοργάνωση που φιλοξενήθηκε στην πόλη Obereisesheim - Neckarsulm συμμετείχαν 162 αθλητές από 18 σωματεία με τον Αποστολίδη να παλεύει στα 75 κιλά ελευθέρα πάλης των παμπαίδων Β'. Ο Αλεξανδρινός παλαιστής με τρεις νίκες επί ισάριθμων αντιπάλων αναδείχθηκε για άλλη μια φορά πρώτος, προσθέτοντας άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στην συλλογή του.

Η ομάδα του TSV Musberg αποτελούμενη από δέκα αθλητές, απέσπασε έξι χρυσά (6) ένα αργυρό (1) και δύο (2) χάλκινα μετάλλια και κατέλαβε την 2η θέση με 34 βαθμούς στην ομαδική κατάταξη των παμπαίδων Β'. Επικεφαλής του τριμελούς προπονητικού τιμ ο Θεόδωρος Αποστολίδης πατέρας του αθλητή.