Φιλική ήττα του Φιλίππου στη Μίκρα

Φιλική ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Φίλιππος Βέροιας από τον Ηρακλή, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας. Οι δυο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές με τον γηραιό να παρουσιάζει καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο και να φτάνει στη νίκη.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν μετά τα μισά του να ελέγξουν την κατάσταση και να φτάσουν στην κατάκτηση του με 25-18.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο σετ με τους Θεσσαλονικείς να είναι πιο αποτελεσματικοί και να παίρνουν και αυτό το σετ με 25-20.

Στο τρίτο σετ ο ρυθμός έπεσε, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν από νωρίς και έφτασαν δίκαια στο 25-16, επικράτησαν με 3-0 σετ και έδωσαν πρόωρο τέλος στην αναμέτρηση.

Χωρίς τους Στεφανίδη, Παπαδημητρίου και Μπουτόπουλο παρατάχθηκαν οι ''ερυθρόλευκοι''.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χήρας, Μαυροβουνιώτης, Προύσαλης, Στουτζίνσκι, Πεντίδης, Σακόγλου, Μπουράκης, Κοντοκώστας (λ), Καλαϊτζίδης, Στεφανίδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Ντίνας, Μιχελάκης (λ), Ηλίας, Τζιουμάκας, Παπάζογλου, Στίγγας, Καρασαρλίδης, Ρεμπούτσιας, Τζελάτι.