Οι Δρομείς Βέροιας στον 9ο Γύρο λίμνης Ιωαννίνων και στα Γιαννιτσά

dromeis ioannina

Την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο 9ος Γύρος λίμνης Ιωαννίνων 30χιλ & 10χιλ. Με άριστες καιρικές συνθήκες , άψογη διοργάνωση και 850 δρομείς ο αγώνας ξεκίνησε στις 9 το πρωί . Στον αγώνα αυτόν συμμετείχαν και 33 δρομείς από τον Σύλλογο δρομέων Βέροιας (29 δρομεις στα 30χιλιομετρα & 4 στα 10 χιλ.) καταφέρνοντας σχεδόν όλοι να επιτύχουν τον προσωπικό τους στόχο-επίδοση, φεύγοντας με τις καλύτερες εντυπώσεις από την πόλη των Ιωαννίνων. Ο Τάσος Μπαρτζώκας κατάφερε στα 30 χιλ. να κατακτήσει 9η στην Γενική κατάταξη και την 1η στην ηλικιακή κατηγορία (36 – 40 ετων) με επίδοση 1:59:00 ενώ ο Πουρλίδας Βασίλης στα 10 χιλ. την 3η Θέση στην Γενική κατάταξη.

Δρόμος Θυσίας Γιαννιτσών

Την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο δρόμος Θυσίας Γιαννιτσων – Ημιμαραθώνιος, 6 χιλ. και αγώνας μικρών παιδιών 800μ. Στον αγώνα αυτόν συμμετείχαν 6 δρομείς του Συλλόγου δρομέων Βέροιας στον Ημιμαραθώνιο 1 δρομεας στα 6 χιλ και 1 δρομεας στα 800μ. των μαθητων.
Σημαντικές ήταν οι διακρίσεις των δρομέων της πόλης μας αφού ο Μισοκέφαλος Αντώνης κατέλαβε την 1η θέση στην γενική κατάταξη στα 6 χιλιόμετρα με επίδοση 22'21'' , ο Κουκουτέγος Αντώνης την 3η θεση στην γενική κατάταξη και 1η στην ηλικιακη του κατηγορία στον Ημιμαραθωνιο με επίδοση 1:23' και ο Αθανασάκης Παναγιώτης την 2η θεση στα 800μ των μαθητών. Επίσης 2η θεση στην ηλικιακή κατηγορία (50 – 55 ετων ) κατέλαβε ο Κωστόπουλος Κωστας με επίδοση 1:39'30''.