Έχασε στο Αγρίνιο ο Φίλιππος

Την ήττα με 78-65 γνώρισε στο Αγρίνιο ο Φίλιππος. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, είχαν περισσότερες λύσεις και πήραν ένα προβάβάδισμα ασφαλείας το οποίο συντήρησαν σε όλο το ματς χωρίς να κινδυνεύσουν.

Ο Φίλιππος δεν μπήκε καλά στο ματς και από το πρώτο δεκάλεπτο έχασε την επαφή με το σκορ. Είδε τους γηπεδούχους να βρίσκουν συνέχεια λύσεις και να ξεφεύγουν με 29-17 στο 10'. Το Αγρίνο διατήρησε το πάνω χέρι και στο δεύτερο δεκάλεπτο και διατήρησε την διαφορά που έχτισε στο ξεκίνημα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τους Βεροιώτες. Όχι μόνο δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς, αλλά βρέθηκαν 20 πόντους πίσω και εκεί ουσιαστικά τελείωσαν όλα.

Δεκάλεπτα: 29-17, 46-33, 66-46, 78-65.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 19(2), Μπερερής 15, Παπαντζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 12(3), Γκόβας 13(3) , Μακρής 12, Σαλπασίδας 2.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Paros 6, Τσούκας 12(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 3, Παπαδόπουλος Νίκος 12, Γεωργιάδης, Κοθράς 13(1), Σιόλογκας 6, Θεοδωρίδης 10, Σταυριανίδης 3, Τσεσμετζίδης