Βαριά ήττα στο φινάλε της κανονικής περιόδου για τον Φίλιππο

Με βαριά εντός έδρας ήττα ολοκλήρωσε τους αγώνες της κανονικής περιόδου ο Φίλιππος. Η Βεροιώτικη ομάδα δεν πρόβαλε αντίσταση σε κανένα σημείο του ματς και έχασε από την Γέφυρα με 57-79

Η Βεροιώτικη ομάδα δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα της αναμέτρησης. Έμεινε πίσω από το πρώτο δεκάλεπτο και έχασε την επαφή με το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο μέρος η ψαλίδα στο σκορ άνοιξε υπερβολικά και έδωσε την δυνατότητα στην Γέφυρα να φτάσει σε μια άνετη νίκη.

Διαιτητές: Μαραμής-Πράττος-Τούσης

Δεκάλεπτα: 13-24, 30-49, 38-65, 57-79

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 8(1), Αποστολίδης Α. 5(1), Ξενιτίδης 7(1), Κάτζος 4, Καραγιώργος 2, Λάζαρης 1, Μπένας 16(1), Μελαδιανός 14(1), Αμανατίδης, Αποστολίδης Ε., Φλιάτης.

ΜΓΣ Γέφυρας (Δαδάλας): Χρυσόπουλος 20(3), Καλαϊτζίδης 10(2), Φόρογλου 6(1), Σιώπης 8(2), Μαλανδρής 3, Στράτος 5, Λαμπρόπουλος, Τσιροπούλης, Δαριβιανάκης 3(1), Κελεσίδης 13(1), Παππάς 2, Βακουφτσής 9(1).

13) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 29

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος θα ξεκινήσει με τη διεξαγωγή των PlayOffs και PlayOut.

Στα PlayOffs αρχικά θα παίξουν οι ομάδες που κατέκτησαν τις θέσεις 3-6 σε κάθε όμιλο και οι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 6 ή 7/4, 10/4, 13/4.

Στα PlayOut θα αγωνιστούν οι ομάδες που κατέκτησαν τις θέσεις 10-13 στον 1ο και στον 3ο όμιλο και 9-11 στον 2ο. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 6/4, 13/4, 20/4.