Έχασε από τον Καμπανιακό σε φιλικό ματς η Βέροια

Την ήττα με 0-2 γνώρισε σε φιλικό παιχνίδι από τον Καμπανιακό η Βέροια. Σε γενικές γραμμές έγινε ένα μέτριο ματς χωρίς πολλές φάσεις, με τους πιο έμπειρους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι και να φτάνουν στη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Παπακωνσταντίνου με κοντινό πλασέ μετά από λάθος αμυντικού, ενώ στο 71' έγινε το 0-2 με πρωταγωνιστές δύο πρώην βεροιωτες, τον Πόζογλου που έκανε το φάουλ - γέμισμα και τον Μυστακίδη που σκόραρε με καρφωτη κεφάλια!

Οι βεροιωτες είχαν 2-3 καλές ευκαιρίες κυρίως στην επανάληψη με τους Τούφα, Κουτσούκη και Σωτηριάδη, ενώ ο Καμπανιακός είχε δοκαρι στο 80' με τον Μανιό.

Στο 90' ο Κουτσούκης κέρδισε πέναλτι αλλά το εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας!

Να σημειωθεί οτι δεν αγωνίστηκαν με τους κυανέρυθρους οι ανέτοιμοι Ζε Εσονο, Τζόρνταν, Τζημογιαννης.

Διαιτησία: Ρηγόπουλος (Μουρατίδης, Μητρόπουλος).

ΒΕΡΟΙΑ (Γ. Πολλαετίδης): Βάντσης, Γράτσιανος, Τούφας, Κουτσούκης, Παναγιωτίδης, Βασιλειάδης, Μιχαηλίδης, Φασίδης, Ντόγος, Χατζηπάντος, Γανόπουλος.

Έπαιξαν και οι Κετόγλου, Τσανασίδης, Βασιλακάκης, Τερζής, Γιαγτζίδης, Σωτηριάδης, Καρασαρίδης, Υπο Δοκιμή.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Αμανατίδης): Ιωαννίδης, Τσιακούμης, Φροσίνης, Παπαστεργιανος, Νικολαΐδης, Ταΐρης, Ξιφιλίνος, Παπακωνσταντίνου, Τότσκα, Γαρύφαλλος Εππας.

Έπαιξαν και οι Κασαπίδης, Πούσης, Ζανάκης, Πολύζος, Πόζογλου, Μυστακίδης, Καράμπελας, Καλπακιδης, Παντελής, Μανιος, Μανιάνι.