Έχασε στη Νάουσα από την ΑΕΚ ο Ζαφειράκης

Την ήττα με 29-34 γνώρισε από την ΑΕΚ στη Νάουσα ο Ζαφειράκης. Η Ένωση αποσπάστηκε στο σκορ στο πρώτο μέρος και συντήρησε το προβάδισμά της έως το τέλος.

Η ΑΕΚ μπήκε από το ξεκίνημα δυναμικά και πήρε από νωρίς μια διαφορά στο σκορ (8-14). Παρά την προσπάθεια των παικτών του Ζαφειράκη, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το πάνω χέρι (12-16), και έκλεισαν το ημίχρονο μρ 15-22.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ζαφειράκης προσπάθησε να μειώσει (17-22), αλλά η ΑΕΚ δεν έδωσε δικαιώματα (18-25) και ξέφυγε (19-27). Οι γηπεδούχοι αν και προσπάθησαν να πιέσουν δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω (28-33) και έτσι η ΑΕΚ έφτασε τελικά στη νίκη με 29-34.

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-7, 5-10, 8-14, 12-17, 15-22 (ημχ), 17-25, 20-28, 23-29, 28-33, 29-34

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπόλας 3, Τσαγκερας 1, Θεοδωρόπουλος 9, Μπουμπουλεντας, Μπάρμπας, Ρότζιος, Μπιλιούρης, Αθανασιάδης 7, Αποστολίδης 4, Πινακούδης, Σαράφης, Δεληγιάννης, Βαφείδης, Τσατσας 2, Φερλαχίδης, Λόλας 3.

ΑΕΚ (Μπουζόν): Αραμπατζής, Τίκ 2, Γιόνσον 1, Μάλλιος 3, Τέπερ, Ηλιόπουλος 5, Τόμε 1, Παπαδιονυσίου 3, Λιάπης 3, Άρσιτς, Μπελασέν 3, Σόκολιτς 1, Σαλέμ 3, Λέμος 5, Κεδέρης 4.

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Παπούλιας, Κόκκινη: 59:01 Παπαδιονυσίου (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 0-2, Πέναλτι: 3/3-0/0