Έχασε στην Γέφυρα ο Φίλιππος

Με σκορ 73-66 έχασε η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας από την αντίστοιχη της Γέφυρας για την 24η αγωνιστική στης Β΄Εθνικής.

Η ομάδα της Βέροιας αν και βρισκόταν μπροστά στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι στην επανάληψη κατάφεραν να γυρίζουν το παιχνίδι να επιβάλουν το ρυθμό τους και στο τελευταίο δεκάλεπτο να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας που τους χάρισε την νίκη με 73-66
Δεκάλεπτα : 16-20, 40-42, 59-57, 73-66

Διαιτητές : Ζαχαρής και Τσουμαχίδης

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 10, Δανάκης 12(1), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3(1), Μυλωνίδης 16(4), Βογιατζής 16(3), Ταραμάς 9(1), Ιατρίδης, Μπίσκας 3(1), Καρούζος 4.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τσιμίδης 3, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 11(3), Παπαδόπουλος 6, Κοθράς 7, Σιόλογκας 20(2), Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 12(3), Τόκας Αλεξ, Μόρας.