Έχασε στα Γιάννενα η Μελίκη

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε στα Γιάννενα η Μελίκη αλλά αυτή δεν συνοδεύτηκε με νίκη. Οι Ημαθιώτες έχασα με 72-71.

Το ματς κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό. Η Μελίκη που είχε τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο (έφτασε να προηγείται και με δέκα πόντους διαφορά), πέρασε με 66-68 αλλά δέχθηκε δυο τρίποντα και το σκορ έγινε 72-68. Ο Λιόλιος μείωσε με τρίποντο 72-71 και στο φινάλε οι δυο ομάδες έχασαν από μια ευκαιρία (η Μελίκη διαμαρτυρήθηκε για φάουλ στο τέλος) και δεν άλλαξε το σκορ.

Δεκάλεπτα: 22-18, 44-40, 58-60, 72-71

ΠΑΣ: Γεωργίου 13, Πανάρας 11 (3), Μουζακίτης, Τσίρμπος 4, Πρέντζας 3 (1), Καραγκιολίδης 13 (1), Μάντζιος Π., Μάντζιος Δ 4, Πάτρας 21, Πανταζής 3 (1), Πιτσιόλης, Γιωτάκης.

ΜΕΛΙΚΗ: (Ασλανίδης) Λιόλιος 27 (7), Μαυρίδης 17 (3), Μαγαλιός, Σαζακλίδης 5 (1), Κυριακού, Λαπατούρας, Καρατζάς 5 (1), Κοτσάμπασης 6 (2), Σταυρουλάκης 5 (1), Πεϊμανίδης, Λέφας 6, Ρογγότης 2.