Εχασε στον Πειραιά ο Φίλιππος

filippos ethnikos

Την ήττα με 76-52 γνώρισε στον Πειραιά απο τον Εθνικό ο Φίλιππος. Η Βεροιώτικη ομάδα αντιστάθηκε στο πρώτο μέρος, Παρότι δεν ξεκίνησε καλά το ματς και είχε δυσκολίες στο σκοράρισμα, με καλή άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο κάλυψε το χαμένο έδαφος και έκλεισε το ημίχρονο με ένα πόντο μπροστά.

Στο δεύτερο μέρος όμως τα πράγματα άλλαξαν. Ο Εθνικός ήταν καλύτερος, πήρε το πάνω χέρι στο σκορ, δημιούργησε διαφορά ασφαλείας και έφτασε άνετα στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-14, 32-33, 53-42, 76-52

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης

ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας 8 (2), Καρυπίδης 8 (1), Κουκάς 3 (1), Τζιάλλας 1, Τσιότρας 11, Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 17, Μαχαίρας 11, Βαβάτσικος 7 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Δεμερτζής 6 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Πεταλωτής 3 (1), Μάρτινς 2, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 3 (1), Δεληγιώργης 2, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 15 (3), Κασαμπαλής 6, Αργύρης 2, Τριχόπουλος 6, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 8 (2).