Σεϊρεκίδης: "Σπουδαία νίκη και πρόκριση"

Ικανοποιημένος από τη νέα νίκη και την πρόκριση του Φιλίππου ήταν μετά το ματς ο τεχνικός της Βεροιώτικης ομάδας Στέλιος Σεϊρεκίδης. «Όπως εξελίχθηκε το ματς ήταν μια σπουδαία νίκη και πρόκριση. Τα παιδιά έδωσαν πολλά περισσότερα, ξεπέρασαν τον εαυτό τους.

Στο πρώτο ημίχρονο μας ανησύχησε η διαφορά των πέντε γκολ (15-10), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαμε τις λύσεις. Οι παίκτες της Μπουντβάνσκα, καθώς και οι φίλαθλοι είχαν προκλητική συμπεριφορά», σχολίασε ο προπονητής του Φιλίππου Στέλιος Σεϊρεκίδης.

Διαμαρτυρία

Οι Βεροιώτες διαμαρτυρήθηκαν στον Delegate της συνάντησης, αφού πέντε αθλητές είχαν συμπτώματα δηλητηρίασης μετά το χθεσινοβραδινό φαγητό. Συγκεκριμένα Μιχαηλίδης, Αποστολίδης, Κωστακίδης, Δομπρής αγωνίστηκαν λίγο, έχοντας στομαχικές διαταραχές, ενώ ο Κόντης δεν κατάφερε να παίξει ούτε λεπτό!