novart

tsakiridis

meimaridis

brouvali

proteas

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η τελική φάση εφήβων στην Βέροια - Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, 5ος ο Φίλιππος

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η τελική φάση του Παννεληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στην Βέροια. Ήταν μια άρτια οργάνωση που συγκέντρωση πολύ κόσμο.

Ο Ολυμπιακός ΣΦΠ κατέκτησε τον τίτλο του εφηβικού πρωταθλήματος για πρώτη φορά στην ιστορία του, επικρατώντας και στα πέντε παιχνίδια που έδωσε στην διοργάνωση. Στο τελευταίο ματς νίκησε 22-20 τον Φοίβο Συκεών που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με τους αθλητές τους να το αφιερώνουν στον Θανάση Καρακεχαγιά που έφυγε πριν λίγες εβδομάδες από την ζωή.

Το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Διομήδης Άργους μετά την νίκη του επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας. Ο Φίλιππος έμεινε εκτός τετράδας και κατέλαβε την 5η θέση. 

Ειδικές βραβεύσεις

Πολυτιμότερος αθλητής (MVP): Τερλέτσκι (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Τερματοφύλακας: Παπαντωνόπουλος (Διομήδης Άργους)
Αριστερός εξτρέμ: Μαργαρίτης (Φοίβος Συκεών)
Αριστερός ίντερ: Μπόσκος (Φοίβος Συκεών)
Πλέι μέικερ: Τσιγαρίδας (Διομήδης Άργους)
Δεξιός ίντερ: Αθανασιάδης (Φοίβος Συκεών)
Δεξιός εξτρέμ: Σιγγιρίδης (Φοίβος Συκεών)
Πίβοτ: Μάνθος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Αμυντικός: Ζαφειράκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Αποτελέσματα και βαθμολογίες από την τελική φάση στη Βέροια

Όμιλοι- Βαθμολογία

Α’ όμιλος: Ολυμπιακός ΣΦΠ 6, ΑΕΣΧ Πυλαία 4, ΧΑΝΘ 2, Προοδευτική Αγρινίου 0
Β’ όμιλος: Φοίβος Συκεών 4, Διομήδης Άργους 4, Φίλιππος Βέροιας 2, ΑΕΚ 2

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Πέμπτη 21/3/2019 (Φιλίππειο)
Προοδευτική – ΧΑΝΘ 23-32
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Πυλαία 24-23
Φίλιππος Βέροιας – Διομήδης Άργους 20-23
Φοίβος – ΑΕΚ 29-31

Παρασκευή 22/3/2019 (Φιλίππειο – ΔΑΚ Βικέλας)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΧΑΝΘ 33-20
Προοδευτική – Πυλαία 15-40
Φοίβος – Διομήδης 29-22
Φίλιππος – ΑΕΚ 25-24
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Προοδευτική 25-15
Πυλαία – ΧΑΝΘ 26-23
Φοίβος – Φίλιππος 24-22
ΑΕΚ – Διομήδης 25-26

Β’ φάση

Σάββατο 23/3 (Φιλίππειο)
ΧΑΝΘ-ΑΕΚ 34-31
Προοδευτική Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας 7-28
Ολυμπιακός-Διομήδης Άργους 26-17
Πυλαία-Φοίβος Συκεών 24-25

Κυριακή 24/3 (Φιλίππειο)
Προοδευτική Αγρινίου-ΑΕΚ 16-23
ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας 24-26
Πυλαία-Διομήδης Άργους 22-24
Ολυμπιακός-Φοίβος Συκεών 22-20

Οι βαθμολογίες της Β' φάσης

Όμιλος 1-4: Ολυμπιακός 6, Φοίβος 4, Διομήδης 2, Πυλαία 0
Όμιλος 5-8: Φίλιππος 6, ΧΑΝΘ 4, ΑΕΚ 2, Προοδευτική 0

Τελική Κατάταξη

1. Ολυμπιακός ΣΦΠ

2. Φοίβος Συκεών

3. Διομήδης Άργους

4. ΑΕΣΧ Πυλαίας

5. Φίλιππος Βέροιας

6. ΧΑΝΘ

7. ΑΕΚ

8. Προοδευτική Αγρινίου

dyslexia centers

kyriazis

sidiropoulos

studio 69