Επέστρεψε στις άσχημες εμφανίσεις η Βέροια

Την ήττα με 4-1 γνώρισε στην Δράμα η Βέροια. Η "Βασίλισσα' επέστρεψε στις άσχημες εμφανίσεις, δέχθηκαν δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και βρέθηκαν 4-0 πίσω στο σκορ.

Ο Κόντος με απευθείας φάουλ έκανε το 1-0 στο 7’ έδωσε πολύ νωρίς προβάδισμα στην Δόξα και στο 24' ο Χατζηδημητρίου σχεδόν σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να γράψει 2-0, μετά από σέντρα του Οικονόμου. Το 2-0 έμεινε μέχρι το 45' και ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χατζηδημητρίου πέτυχε άλλα δύο γκολ, ενώ λίγο πριν το τέλος ο Μεληκιώτης διαμόρφωσε το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στο 68' ο Οικονομίδης με όμορφη κάθετη μπαλιά έβγαλε μόνο με τον Βάντση τον Χατζηδημητρίου, αυτός "κρέμασε" ιδανικά τον γκολκίπερ της Βέροιας και έγραψε το 3-0 ενώ στο 74' ο Χατζηδημητρίου με ατομική ενέργεια μπήκε από δεξιά στη Βεροιώτικη περιοχή και με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Βάντση, πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Στο 78' μετά από σέντρα του Ντόγου, ο Μεληκιώτης στο 2ο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπεζυρτζή για το τελικό 4-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσοπουλίδης με βοηθούς τους Τόσκα και Εμίν Κεχαγιά (Σ.Δ. Ξάνθης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Άκης Στολτίδης): Μπεζυρτζής, Ιωάννου, Ευθυμιάδης, Παπαϊωάννου, Θεοδοσιάδης, Περσίδης, Οικονομίδης, Μπλιός (80' Πιτσόλης), Κόντος (80' Παπαδόπουλος), Μπρατσιάνη, Χατζηδημητρίου (82' Κυριακίδης).

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Πολλαετίδης): Βάντσης, Τζημογιάννης, Κουτσούκης, Τζόρνταν, Κετόγλου (69' Σωτηριάδης), Μιχαηλίδης (69' Βασιλακάκης), Γράτσιανος, Ζε Εσόνο, Ντόγος (80' Παναγιωτίδης), Μεληκιώτης (80' Καρασαρίδης), Λαφάρας (46' Τούφας).