Έχασαν ΑΟΚ και Μελίκη σε Πολύκαστρο και Βόλο

Δυο ήττες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Ημαθίας στην Γ' εθνική. Ο ΑΟΚ έχασε στο Πολύκαστρο με 91-62 και η Μελίκη στον Βόλο από τον Ολυμπιακό με 76-74.

Έχασε στο Πολύκαστρο ο ΑΟΚ

Ο ΑΟΚ ηττήθηκε με 91-62 στο Πολύκαστρο. Η Βεροιώτικη ομάδα έχασε την επαφή με το σκορ από το πρώτο ημίχρονο και ηττήθηκε με μεγάλη διαφορά από τον τοπικό Εύαθλο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-15, 52-29, 71-40, 91-62

Διαιτητές: Τζιοπανος Γ.-Τσαρδούλιας

ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 8(2), Μαρκόπουλος 22(4), Αθανασίου 7(1), Γκαντίδης, Γιαμπατζίδης 9, Χρήστου 2, Ζωιτσούδης 3, Τσελέκης 17, Κουτούλας 12(2).

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κελεπούρης): Τρομπούκης 3, Στοϊτσης 16(3), Ντουλαβέρης 2, Γκάνας 10(2), Καραϊσαρίδης 2, Γκίτκος 2, Κασαμπαλής 6, Καραθανάσης 8(1), Γιοβανόπουλος 5(1), Χαραλαμπίδης 8.

Ήττα στις λεπτομέρειες

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς της Μελίκης στον Βόλο. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το παιχνίδι και το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια. Στο τέλος, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 76-74, η Μελίκη εκδήλωση δυο επιθέσεις αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στο σκορ. Μάλιστα διαμαρτυρήθηκε και για φάουλ στον Μαυρίδη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-26, 42-41, 62-60, 76-74

Διαιτητές: Πράττος-Βασιλόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(3), Μπράμι, Μουστάκας, Ιλτσογλου 15, Μπόγδανος 27(1), Κωστούλας 12, Μπουσκολίτης 1, Σκαμάγκας 9(2), Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 1.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(4), Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού, Σαζακλίδης 3(1), Λέφας 5(1), Μαγαλιός, Καρατζάς 2, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 10(2), Κοτζαμπάσης 15(1), Λαπατούρας, Ρογγότης.