Μεγάλη νίκη η Μελίκη, βαριά ήττα οι Αετοί

Μεγάλη νίκη σημείωσε την Κυριακή η Μελίκη. Παίζοντας με τον πρωτοπόρο Αίολο, επικράτησε με 59-55. Οι φιλοξενούμενοι ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο μάλιστα, η διαφορά τους στο σκορ είχε διψήφια τιμή.

Η Μελίκη όμως έκανε εντυπωσιακή επιστροφή στο τελευταίο δεκάλεπτο, περιόρισε τα ατού του αντιπάλου και έκανε την μεγάλη ανατροπή κερδίζοντας με 59-55.

Δεκάλεπτα: 13-17, 21-34, 31-40, 59-55

Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 18, Μαυρίδης 6(2), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Εσερπόγλου, Μπόγιας, Τζιώρος, Λαπατούρας 12, Λέφας 2, Ημερίδης 10(1).

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11(1), Πανάρας 11(3), Πρεμέτης, Αργύρης 6, Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 9(1), Κολότσιος, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 6, Κατσαδούρος 1, Τσότσος 9.

Βαριά ήττα των Αετών

Βαριά ήττα γνώρισαν στον Βόλο οι Αετοί. Κόντρα στην πρωτοπόρο πλέο Νίκη Βόλου, δες κατόρθωσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό τους και ηττήθηκαν με 94-44.

Δεκάλεπτα: 26-12, 50-21, 73-24, 94-44

Διαιτητές: Σιταρίδης-Σελεβός

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας 16(2), Καραγεώργος 6(2), Σιμάκης 6, Ακούνια 9(1), Κουτίνας 16, Παρασκευάς 5(1), Τσώλης 9 (1), Τάσσος 2, Σταυροθεόδωρος 8, Σαριμπαλίδης 14(4), Μαυροφώτης, Δελεντζές 3.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 4, Σιδηρόπουλος 2, Γκανάς 2, Γκεκόπουλος 9, Καπνάς, Σταυρουλάκης 11(3), Αλευρίδης, Μαραπίδης 6(2), Κουσιάντζας 2, Ιωσηφίδης 6(2).