Έχασαν Αετοί και ΑΟΚ από Αριδαία και ΔΕΚΑ

Δυο ήττες ήταν ο απολογισμός των ομάδων της Βέροιας στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Οι Αετοί έχασαν στο Μακροχώρι από την Αριδαία με 69-82 και ο ΑΟΚ από την ΔΕΚΑ με 60-48.

Αετοί - Αριδαία 69-82

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, ο ΦΟΑ πήρε προβάδισμα με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου το οποίο και διατήρησε (με χαρακτηριστική ευστοχία) μέχρι τέλους.

Η Βεροιώτικη ομάδα εξέφρασε παράπονα για την διαιτησία.

Πρώτος σκόρερ των Αετών ήταν ο Ευθύμης Τσακαλέρης, που πέτυχε 26 πόντους και τον ακολούθησε ο Μάκης Ιωσηφίδης που έφτασε τους 13 με τρία τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα : 21-18, 35-34, 49-56, 69-82

Διαιτητές: Σελεβός και Ντίγκο

Αετοί Βέροιας (Ντάνης Τυριακίδης) : Λιόλιος, Γκανάς 2, Λαζαρίδης 4, Λέφας 1, Τσακαλέρης 26, Μαυρίδης 15(2), Τσιόγκας 8(1), Ιωσηφιδης 13(3)

ΦΟ Αριδαίας (Δημήτρης Ρόδας) : Γκόρτσιος 8(2), Φόρογλου 18(3), Καραμπέκης 17, Μπακιρτζής 15, Θωμαΐδης 14, Πυδαράκης 2, Γκαβέζος 8(1), Αμπάρης

ΔΕΚΑ - ΑΟΚ 60-48

Ο ΑΟΚ έμεινε κοντά στο σκορ σχεδόν σε όλο το ματς. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εκεί οι γηπεδούχοι είχαν πιο πολλές λύσεις στο σκοράρισμα και πήραν το ματς.

Δεκάλεπτα: 12-6, 27-21, 40-39, 60-48

Διαιτητές: Λυγούρας-Αναστασιάδης Π.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης-Ντάγιος): Αποστολίδης 13(3), Τσιμερίκας Β., Λιοτόπουλος 1, Τσιροπούλης Γ. 12(1), Τσιροπούλης Μ. 10(2), Ιωαννίδης, Τσιμερίκας Ε., Παλαμίδας, Σαμοντούροφ 14, Καλαντζής, Καλαποθαράκος 6, Καρυώτης 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Τσαχουρίδης, Κόγκας, Μέλλιος 7, Ντουλαβέρης, Κοτζαμπάσης, Κολοβός 2, Κασαμπαλής 5, Τριχόπουλος 6(2), Ζάννος, Κοχλιαρίδης 9(1), Χαραλαμπίδης 19(3).