Κέρδισε και την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Φίλιππος

Την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Φίλιππος. Επικράτησε με 83-65 της Αναγέννησης Καρδίτσας και διατηρήθηκε στην θέσεις κορυφής του βαθμολογικού πίνακα.

Η Βεροιώτικη ομάδα είχε το πάνω χέρι από την αρχή. Επέβαλε τον δικό της ρυθμό στο ξεκίνημα και με αποτελεσματικές άμυνες έκλεισε το δεκάλεπτο με δέκα πόντους διαφορά (22-12). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αναγέννηση ισορρόπησε. Περιόρισε τον Φίλιππο και έφερε το ματς στα ίσια (34-32) στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος πήρε πάλι τον έλεγχο. Βρήκε τις λύσεις στην επίθεση, περιόρισε τον αντίπαλο, πήρε ξανά προβάδισμα (59-50 στο 30') και διεύρυνε την διαφορά στο σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Δεκάλεπτα: 22-12, 34-32, 59-50, 83-65

Διαιτητές: Γερακίνης-Παζώλης-Δικταπανίδης (Παπαδόπουλος Θ.)

Φίλιππος Βέροιας (Ευθύμης Κοθράς): Ιγγλέζος 3, Καραγιώργος 8, Νικάι 9, Δημαλής 3, Ελευθεριάδης 30, Ξενιτίδης 11, Κωνσταντινίδης, Κάτζος 5, Μπένας 14, Πολυμένης.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Γεωργαντζάς 7 (2), Καλλιάρας 22 (1), Μαντικός 20 (1), Ψυχογιός 11 (1), Ζώρζος 2, Λαφτσίδης 1, Κακαβούλας 2.