Έχασε στα Τρίκαλα ο Φίλιππος

Την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Φίλιππος. Η Βεροιώτικη ομάδα ηττήθηκε στα Τρίκαλα από την τοπική ομάδα με 66-61. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε τελικά στις λεπτομέρειες.

Ο Φίλιππος κόντραρε στα ίσια την ομάδα των Τρικάλων, αλλά αντιμετώπισε προβλήματα στην τελική εκτέλεση, εκεί όπου παρουσιάστηκε αρκετά άστοχος στην πρώτη και την τελευταία περίοδο.

Οι δύο ομάδες δεν ξέφυγαν ποτέ στο σκορ, με του γηπεδούχους να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Η ήττα με 66-61 “φρέναρε” και το σερί τεσσάρων νικών που είχε ο Φίλιππος μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στο ημίχρονο, ο Δήμαρχος Τρικκαίων βράβευσε τον προπονητή μας Ευθύμη Κοθρά, εκ μέρους της ομάδας των Τρικάλων.

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Ηλιόπουλος, Τσαρδούλιας (Γκαρτζονίκας).

Τα δεκάλεπτα: 13-9, 36-32, 48-48, 66-61.

Trikala Basket: (Φόρος) Μήνου 5(1), Κολότσιος, Παπαχρήστος 16, Βαζουκης 10(2), Μοσχόπουλος 7(1), Μπουργανός, Τριανταφύλλου 2, Ψύρρας 2, Δέσπος 14 (11 ριμπ), Βαβάτσικος 2, Ράπτης 8.

Φίλιππος Βέροιας (Ευθύμης Κοθράς): Αποστολίδης 10 (2), Ιγγλέζος, Καραγιώργος 3, Ελευθεριάδης 18 (1), Ξενιτίδης 9 (1), Κωνσταντινίδης 2, Κάτζος 6, Μπένας 13 (2).