Κέρδισε στα Γρεβενά ο Φίλιππος

Νίκη με 75-86 σημείωσε στα Γρεβενά ο Φίλιππος. Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, η Βεροιώτικη ομάδα ανέβασε την απόδοσή της στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήρε τη νικη.

Αγωνιστικά, στα πρώτο τρία δεκάλεπτα το ματς ήταν αμφίρροπο και το προβάδισμα άλλαξε αρκετές φορές χέρια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ο Φίλιππος με καλές άμυνες και λύσεις στο σκοράρισμα, πήρε το πάνω χέρι, ξέφυγε στο σκορ και κέρδισε το ματς.

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σελεβός-Κανελλίδης (Μπαταούλα)

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-36, 59-61, 75-86

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης, Μόρας 12(2), Κλωναράς 14(2), Αναστασόπουλος 19(2), Παλάσκας, Πέντιτς 10(2) Μαραβέγιας 4, Κουρέπης 16(2), Ασλανίδης, Ζήμπρας.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 17(4), Ιγλέζος, Καραγιώργος 4, Ελευθεριάδης 36(3), Ξενιτίδης 7(1), Γκάντζος 14(1), Κωνσταντινίδης 4, Μπένας 4(1).

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου

**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική