Κέρδισε άνετα το Ναύαρχο Βότση ο Φίλιππος

Με πολύ καλή εμφάνιση στο β' μέρος, ο Φίλιππος κέρδισε με 76-59 το Ναύαρχο Βότση και σημείωσε την τρίτη στην σειρά νίκη του.

Ο Φίλιππος έλεγξε από την αρχή το ματς και στο πρώτο μέρος συντήρησε ένα μονοψήφιο προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο του ματς όμως οι Βεροιώτες ξέφυγαν στο σκορ και έβαλαν τις βάσεις της νίκης. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συντήρησαν το ευρύ προβάδισμά τους και πήραν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 21-13, 35-19, 59-42, 76-59

Διαιτητές: Πράττος-Θεοδωρίδης-Λυγούρας (Παπαδόπουλος Θ.)

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 11 (2), Ιγγλέζος 6 (2), Καραγιώργος 4, Δημαλής 2, Ελευθεριάδης 27 (1), Ξενιτίδης 5 (1), Κωνσταντινίδης 7, Γκάτζος 8, Μπένας 4, Αμανατίδης 2, Λαζός.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 7 (1), Χαβαλές, Νταής, Γκίζης 9 (1), Βλασσόπουλος 2, Αγριόπουλος 8 (2), Παππάς 11, Ψάλτου, Μεσκουρής 4, Καραγιώργος 18 (1).

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου
**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική