Άνετα στην Έδεσσα η Αλεξάνδρεια

Ένα ξέσπασμα στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αρκετό στην Αλεξάνδρεια για να "καθαρίσει" το ματς στην Έδεσσα. Η Ημαθιώτικη ομάδα, χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου, επικράτησε με 55-99 και με δέκα σερί νίκες παρέμεινε πρώτη στην κορυφή.

Η Αλεξάνδρεια με πολλές λύσεις στην επίθεση, ξέφυγε νωρίς στο σκορ και δημιούργησε διαφορά ασφαλείας στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο ημίχρονο, το ματς είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και η διαφορά ανέβηκε πολύ ψηλά.

Δεκάλεπτα: 11-19, 29-54, 43-78, 55-99

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ: Φώτογλου, Αβραμίδης 6, Γάτσος 4, Νάντσης, Σταμπουλής 13 (1), Αδάμ 8 (1), Τσάμης 18 (1), Ξυλουργίδης 2, Τεντζέρης, Κατσάρας 4.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: (Οκλαλιώτης) Μπαλιάκας, Αβραμίδης 8, Σιδηρόπουλος 6, Πουρλιοτόπουλος 8 (2), Νταμτσιόπουλος 13 (1), Παντοφλίδης 17, Σιτσάνης 17 (3), Παπαγερίδης 11 (2), Κεσίδης, Πρόιος 8, Καραγιάννης 9, Χρυσικός 2.