Κέρδισε τον Βατανιακό στην Κατερίνη η Αλεξάνδρεια - Τα αποτελέσματα της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Αλεξάνδρειας από την Κατερίνη. Επικράτησε με 59-72 του Βατανιακού και πήρε τους δυο βαθμούς.

Η Αλεξάνδρεια πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο το προβάδισμα και στο ημίχρονο δημιούργησε διαφορά 17 πόντων. Στο δεύτερο μέρος, η Αλεξάνδρεια συντήρησε εύκολα την διαφορά στο σκορ και έφτασε άνετα στη νίκη.

Διαιτητής: Χρυσάφης Στ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 16-22, 26-43, 42-57, 59-72.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Κοτσίμπελης, Σιαπάκας, Λάλλας 7 (1), Τερζόπουλος 21 (2), Γιαμούζης, Μεσκούρης 5, Αμανατίδης, Τζήμας 2, Ακερμανίδης, Γαλανός 10, Μπίσμπας 14.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Μπαλιάκας 2, Αβραμίδης 2, Νουαρίδης 1, Νταμτσιόπουλος 3, Γιοβανόπουλος 5 (1), Παντοφλίδης 13, Παπαγερίδης 4, Καρκάρας 21 (2), Πρόιος 2, Κεσίδης, Χερκελετζής 7 (1), Μπίσκας 12 (2).