Νίκη στο Κιλκίς για το εφηβικό του ΑΟΚ

Επέστρεψε στις νίκες η εφηβική ομάδα του ΑΟΚ Βέροιας επικρατώντας εκτός έδρας του Αετού Κιλκίς με σκορ 65-56.

Ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού από την αρχή, η ομάδα της Ημαθίας διατήρησε μικρό προβάδισμα μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην αρχή της τρίτης περιόδου παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ και με όπλο την άμυνα, ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό μέχρι και λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού.

Στα τελευταία λεπτά, η ομάδα του Κωνσταντίνου Ηλιάδη έκανε αβίαστα συνεχόμενα λάθη επιτρέποντας την αντίπαλη ομάδα να μειώσει στο τελικό 65-56.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι πως αγωνίστηκαν και οι 12 παίκτες της αποστολής, στοιχείο που δείχνει πως υπολογίζονται άπαντες.

Επόμενο ματς στις 13/11 στο ΔΑΚ «Βικέλας» με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό.

Τα δεκάλεπτα 11-13, 28-31, 45-55, 56-65