Ισοπαλία στην Αλεξάνδρεια - Μόνη πρώτη η Αγία Μαρίνα

Με τα ματς της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ. Μετά τα ματς, η Αγία Μαρίνα έμεινε μόνη πρώτη μετά την ισοπαλία στην Αλεξάνδρεια.

Στο ντέρμπι της ημέρας, τα Τρίκαλα αν και προηγήθηκαν δεν κατόρθωσαν να κερδίσουν την Αλεξάνδρεια. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και πήραν τον βαθμό.

Στην Κουλούρα, το Μακροχώρι με δύο γκολ στο πρώτο μέρος και ένα στην επανάληψη κέρδισε άνετα την Βέροια Β'.

Στην Αγία Μαρίνα η τοπική ομάδα επικράτησε με 6-0 της Νάουσας εκμεταλλευόμενη την διαφορά δυναμικότητας.

Στα Λευκάδια ο Κοπανός με γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε τη νίκη από τη νεανική ομάδα των γηπεδουχων.

Στην Μελίκη, ο Φίλιππος δυσκολεύτηκε αλλά στο δεύτερο μέρος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έκαμψε την αντίσταση του Αγίου Γεωργίου.