Πήρε βαθμό στην Χρυσούπολη η Νάουσα - Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής. Στον πρώτο όμιλο, η Νάουσα "τσίμπησε" βαθμό στην Χρυσούπολη. Αν και βρέθηκε να χάνει στο 65' με γκολ του Παναγιωτόπουλου, ισοφάρισε στο 86' με τον Κωτσιόπουλο σε 1-1.

Το ματς της Νάουσας

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από την Χρυσούπολη η Νάουσα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, βρήκε τον τρόπο και έφτασε στο 1-1. Το ματς στο πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο ενώ στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο σκορ και θα μπορούσε να το είχε «καθαρίσει» το ματς αλλά έχασε πολλές ευκαιρίες. Η Νάουσα χτύπησε σε μια αντεπίθεση και έφτασε στην ισοφάριση.
Το φιλμ του αγώνα
6′ Κεφαλιά του Μουρίκι, σε κόρνερ ο Σουμουλίδης.

9′ Φάουλ του Χατζόπουλου, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Νέστου.

29′ Φάουλ του Καζαντζίδη, κεφαλιά του Αποστολίδη, λίγο άουτ.

34′ Γυριστό σουτ του Βαλαβανόπουλου μέσα από την περιοχή, άουτ.

35′ Με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα Γρηγοριάδη, ο Παναγιωτόπουλος καθυστέρησε και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

51′ Βολίδα του Μαζιώτη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια έσκασε έξω από τη γραμμή και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

55′ Σέντρα σουτ του Μαζιώτη, απομάκρυναν σωτήρια προ του Παναγιωτόπουλου οι αμυνόμενοι. 59′ Σέντρα του Βαλαβανόπουλου, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου, ελάχιστα άουτ.

65′ Μπαλιά του Μαζιώτη και ο Παναγιωτόπουλος με πλασέ το 1-0.

67′ Από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Παναγιωτόπουλος έπιασε δυνατό σουτ και εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

77′ Σέντρα του Μιχαλάκη, σουτ του Αποστολίδη σε σώμα αμυντικού και χάνεται η ευκαιρία για το 2-0.

85′ Φάουλ του Μαζιώτη, μόλι; άουτ. 86′ Αντεπίθεση της Νάουσα, σέντρα του Τζούρκου, ο Κωτσιόπουλος με κεφαλιά το τελικό 1-1.

Συνθέσεις: Νέστος Χρυσούπολης: Σουμουλίδης, Καζαντζίδης, Μπουλγκούρας (89′ Φαμπιόλ), Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Λάσπατζης, Μιχαλάκης, Μαζιώτης, Βαλαβανόπουλος (70′ Μαρκάκης), Αποστολίδης, Παναγιωτόπουλος (80′ Τσάκωνας).

Νάουσα: Γρηγοριάδης, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος (80′ Παντζαρτζίδης), Μπρέγκου, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Τζούρκος, Μουρίκι (70′ Νίκου), Τούφας, Καπετάνος, Περηφανόπουλος.