Έχασε στον Βόλο απο τη Νίκη η Βέροια

veria pas kalts

Ήττα με 3-2 γνώρισε στο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο Βόλο με τη Νίκη η Βέροια. Η ομάδα του Χοσέ Γκρανέρο προηγήθηκε πολύ νωρίς με 0-2. Μόλις στο 4' ο Παυλίδης μετά απο συνεργασία με τον Μπεν άνοιξε το σκορ και στο 7' ο Μπαργκάν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Στο 42' ο Ίβενς μείωσε σε 1-2 και στην εκπνοή του ημιχρόνου οι Βολιώτες έγραψαν το 2-2 με αυτογκόλ του Αμαραντίδης.

Το τελικό 3-2 σημειώθηκε στο 58' με σουτ του Ροτζέριο Μάρτινς.

ΒΕΡΟΙΑ: Τζινάρ (46' Καντιμοίρης), Μαλόν (60' Κατσούλης), Αμαραντίδης, Καταλά (60' Καλί), Βέρτζος (60' Τσιάμης), Όστοϊτς (78' Παπαδόπουλος), Παυλίδης (60' Βεργώνης), Σέντρικ (66' Ντόγος), Καλτσάς (60' Εσπάρθα), Μπαργκάν (60' Χάσελμπαϊνκ), Μπεν.