Κέρδισε άνετα τον Φαίακα ο Φίλιππος

Άνετη νίκη με 33-26 σημείωσε το Σάββατο το μεσημέρι ο Φίλιππος. Έχοντας άνεση στο σκοράρισμα, ξέφυγε στο σκορ και πήρε το ματς.

Αγωνιστικά, ο Φίλιππος πήρε από πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ. Μετά το 20λεπτο ανέβασε την διαφορά του στα 5-6 τέρματα κι έκλεισε το ημίχρονο με 18-13.

Στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος αύξησε το προβάδισμά του και έφτασε εύκολα στην επικράτηση.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 9-6, 12-8, 15-9, 18-13 (ημίχρονο), 21-15, 23-16, 25-18, 28-20, 32-23, 33-26

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Παπαγιάννης 4, Κακαφίκας 1, Καραγιοβάνης 1, Στανκίδης, Κωστακίδης 12, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος, Κουκουτσίδης 5, Τριανταφυλλίδης 8, Ρίζος, Μούγιτς, Σόφρανατς 4, Φιλόσογλου Κ., Τσαμήτρος, Φιλόσογλου Β., Μπαλτατζής 1

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Κοσκινάς, Κυριακίδης, Πάλλας 1, Ασμάνογλου 2, Δούγιας 5, Σουλάνης 3, Δημητρέλλος, Σκουρτάι 3, Ανδριώτης, Κόντης, Βλαχόπουλος 3, Δελλής 2, Ξιαμπάφτι, Δοΐκας, Γιαννακόπουλος 7, Νάστος

Διαιτητές: Nάσκος - Χαρίτσος, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 5/6-3/6