Έχασε στη Νάουσα από τον ΠΑΟΚ ο Ζαφειράκης

Ένα ημίχρονο κόντρατε τον ΠΑΟΚ ο Ζαφειράκης. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν στο σκορ και "καθάρισαν" το ματς με 24-33.

Στο πρώτο μέρος ο Ζαφειράκης είχε για 25λεπτα τον έλεγχο. Στο τελευταίο πεντάλεπτο όμως του πρώτου μέρους ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα και έκλεισε το ημίχρονο με 13-16.

Στο δεύτερο μέρος οι Θεσσαλονικείς διεύρυναν το προβάδισμά τους, δεν επέτρεψαν στον Ζαφειράκη να πλησιάσει ξανά και στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς απέκτησαν διαφορά ασφαλείας που τους επέτρεψε να πάρουν μια άνετη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 8-7, 10-9, 12-11, 13-16 (ημίχρονο), 14-19, 16-22, 19-26, 21-30, 23-33, 24-33

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Καραμπέλκος, Τσαγκεράς, Ρότζιος, Θεοδωρόπουλος 10, Μπουμπουλέντρας, Τζουβάρας 1, Τσάτσας 2, Διδασκάλου 1, Λε Πεγιέ, Πίτος 4, Πινακούδης, Μπόλας 1, Κρέξης, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Κανιζάι 4

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ 1, Δεληζάνος 1, Τσαμουρίδης 3, Παπάζογλου 5, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 2, Αποστόλου 2, Μισαηλίδης 4, Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης 6, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς, Σεϊρεκίδης 3, Βελισσαρίου, Καραγκιοζόπουλος 2

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/5 - 0/0