Σημαντική νίκη του Ζαφειράκη επί του Φαίακα

Σημαντική νίκη σημείωσε ο Ζαφειράκης. Επικράτησε με 30-27 στη Νάουσα του Φαίακα και πήρε δυο πολύτιμους βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο, πήραν προβάδισμα πέντε γκολ αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν διαφορά ασφαλείας. Οι Ναουσαίοι αντέδρασαν και μείωσαν το σκορ στα δυο τέρματα στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ζαφειράκης έφερε το ματς στα ίσια και πήρε προβάδισμα και στο κρίσιμο τελευταίο δεκάλεπτο ξέφυγε στο σκορ κι έφτασε στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα : 0-3, 2-6, 6-9, 6-11, 9-11, 12-14 ( ημίχρονο ), 15-15, 18-17, 21-18, 24-19,28-21, 30-27.

Διαιτητές : Λινάρδος-Νικολαϊδης.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ( Δεληγιάννης ) : Κανιζάι 6, Πίτος 1, Θεοδωρόπουλος 9, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Πινακούδης, Τσάτσας 1, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Κρέξης, Δάιος, Μπόλας , Ραντίσεβιτς 2, Διδασκάλου 1, Ρότζιος 8, Τσαγκέρας 2.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ( Μιχαλάκης ) : Ελ Χαραγκαουί , Τσίλης 10 , Τζούλοβιτς 4, Κούλούρης 1, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κοσκινάς, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Καράνοβιτς 2, Γεωργαλής, Μάνιτς 3, Νάστος 1.