Έχασε στην Έδεσσα ο Ζαφειράκης

Με ήττα ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο ο Ζαφειράκης. Στο τελευταίο ματς του 2021, έχασε στην Έδεσσα από τον Αερωπό με 36-32.

Στο πρώτο μέρος οι Ναουσαίοι πήραν τον έλεγχο μετά το πρώτο τέταρτο και έχοντας λύσεις στην επίθεση πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 18-19. Στο δεύτερο μέρος ο Αερωπός ισορρόπησε και στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε ένα προβάδισμα τριών τερμάτων που του επέτρεψε να φτάσει στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-7, 10-8, 13-13, 15-17, 18-19 (ημχ), 21-23, 25-25, 28-28, 31-29, 33-30, 36-32.

Αερωπός (Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος 7, Μήγγας 3, Γάτσης, Κράλλης 4, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Μποκάρεφ 8, Κυριακού 9, Γιαννούδης, Γερμασέβιτς 1, Κρίβιτς 1, Τοκάρεφ 3.

Ζαφειράκης (Δεληγιάννης): Θεοδωρόπουλος 9, Κρέξης, Τσουκαλάς, Κανιζάι 4, Γαλίτης, Πίτος 1, Δασκαλόπουλος, Πινακούδης, Τσάτσας 5, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Δάιος, Μπόλας 4, Διδασκάλου 1, Ρότζιος 6, Τσαγκεράς 2.

Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 4-4. Πέναλτι: 0/1 – 1/2