Έχασε στη Νάουσα από τον Δούκα ο Ζαφειράκης

Την ήττα με 29-30 γνώρισε ο Ζαφειράκης από τον Δούκα στη Νάουσα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και παρά την ανάκαμψη του Ζαφειράκη στο δεύτερο μέρος, έφυγαν νικητές.

Ο Δούκας κυριάρχησε στο πρώτο μέρος και δημιούργησε διαφορά 7-8 τερμάτων που έμεινε έως το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Ζαφειράκης ισορρόπησε και στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να γυρίσει το ματς. Οι Ναουσαίοι μείωσαν 25-28 στο 55' αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-9, 6-11, 7-15, 10-17 (ημίχρονο), 13-18, 15-20, 18-25, 21-26, 25-28, 29-30

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Τσουκαλάς, Κανιζάι 9, Τζουβάρας, Τσαγκεράς, Θεοδωρόπουλος 7, Ρότζιος 4, Μπόλας 1, Πινακούδης, Αθανασίου, Πίτος, Γαλίτης, Ραντίσεβιτς, Μουραφετλής, Τσάτσας 6, Μάτοβιτς 2, Δασκαλόπουλος

ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος 2, Παγιάτης 3, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 3, Νικολίνταης, Πάνου 7, Ντούνης, Γιάντσα 4, Χαριτωνίδης, Αποστολίδης, Ιβάνοβιτς 4, Κολλύρης, Γιόσμου 1, Στεφανίτσης 2

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 1/1-3/3

Handball Premier (πλέι άουτ- 2η αγωνιστική)

Ζαφειράκης Νάουσας- Δούκας 29-30
Φαίακας Κέρκυρας- Σαλαμίνα 32-24
Φίλιππος Βέροιας- Άρης Νικαίας 26-23