Έχασε στην Πυλαία ο Ζαφειράκης

Την ήττα με 26-23 γνώρισε στην Πυλαία ο Ζαφειράκης. Οι Ναουσαίοι ήταν σε όλο το ματς πίσω στο σκορ και δεν κατόρθωσαν να ανακάμψουν στο δεύτερο 45λεπτο.

Η Πυλαία πήρε το προβάδισμα από την αρχή και διατήρησε στο πρώτο μέρος μια διαφορά 5-6 γκολ. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος ποηγήθηκαν με διαφορά 8 γκολ στο 45΄ (21-13), ο Ζαφειράκης μείωσε σε 22-19, όμως, δεν μπόρεσε να πλησιάσει ακόμα περισσότερο.

Πεντάλεπτα : 3-1, 5-2, 7-3, 8-3, 10-4, 12-7 ( ημίχρονο ), 13-10, 16-11, 21-13, 22-19, 24-20, 26-23.

Διαιτητές: Ζήσης-Χαραλαμπίδης, Δίλεπτα : 5-3 Πέναλτι: 1/0, 6/4

ΠΥΛΑΙΑ : Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 1, Μανωλούδης 2, Μέτσης, Τσαμεσίδης 1, Στογιάνοβιτς 5, Γιορανίδης, Σιγγιρίδης , Κυριακίδης 1, Αλεξανδρίδης 7, Μπάτζιος 2, Ορφανουδάκης , Κουκμίσης 3, Γιαννακίδης , Καραγιοζόπουλος 4, Λατσάκου.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ: Αθανασίου, Μπόλας 2, Κανιζάϊ 1, Τσαγκέρας , Θεοδωρόπουλος 5, Μπουμπουλέντρας , Ρότζιος 2, Μισαηλίδης 5, Μπιλιούρης, Αποστολίδης , Γαλίτης, Μίλοβιτς 2, Βαφείδης 2, Τσάτσας 2, Δασκαλόπουλος, Λόλας 2.