Κέρδισε τον Παναιτωλικό η ΓΕΒ

gev

Την πρώτη εντός έδρα νίκη πέτυχε η ομάδα της ΓΕΒ 2011 για την 5η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Α2 ανδρών απέναντι στην νεανική ομάδα του Παναιτωλικού. Η ομάδα της ΓΕΒ μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή του αγώνα και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα δείχνοντας από νωρίς ότι η νίκη είναι μονόδρομος. Αυτό φάνηκε από την δυνατή άμυνα του πρώτου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα η ομάδα του Παναιτωλικού να μην μπορεί να σημειώσει εύκολα γκολ και το σκορ να σταματάει στο 19-12.

Η συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ανάλογη του πρώτου καθώς η ομάδα της ΓΕΒ 2011 είχε πλουραλισμό στην επίθεση και σε μεγάλη μέρα τους Καραπεϊδη, Γιούπη και Μάρτο σημειώνοντας 8, 7 και 6 τέρματα αντίστοιχα. Από τη μεριά των φιλοξενούμενων ξεχώρισαν οι Γεωργίου και Παπανίκος με 11 και 8 τέρματα αντίστοιχα. Στη διάρκεια του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων χρησιμοποίησαν όλους τους παίχτες και μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο η αντίπαλη ομάδα έπαιζε με 2 παίδες στην σύνθεση της, τους οποίους ο φίλαθλος κόσμος ανταπέδωσε με το θερμό τους χειροκρότημα.

Η ΓΕΒ 2011 εύχεται στην ομάδα του Παναιτωλικού καλή επιτυχία στη συνέχεια του πρωταθλήματος και ευχαριστεί τον κόσμο της που βρέθηκε στην κερκίδες του Κλειστού Γυμναστηρίου Βέροιας.

Πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 12-4, 14-7, 16-10, 19-12, (ημιχ), 21-14, 26-15, 31-17, 34-21, 37-26, 37-28.

Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 (Τουτσης Κ.) Τσικίνας Γ, Μελιόπουλος, Μαυρίδης, Τσιρογιάννης 3, Παγγούρας, Γιούπης 7, Πρωτογέρης 3, Μάρτος 6, Καραπεϊδης 8, Γιακουμόπουλος 1, Παπαδόπουλος 2, Παντελίδης 7, Βόλκος, Γουναράς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Συρράκος): Δήμου, Στάικος, Παπανίκος 8, Σωτηρόπουλος 2, Δημητρίου, Σκανδάλος 1, Γουργολίτσας 1, Ράικος Κ 1, Ράπτης 3, Ράικος Σ, Γεωργίου 11, Φωτόπουλος 1.

Διαιτητές: Λιακόπουλος - Κυριακού