Εύκολη νίκη της ΓΕΒ επί του Πρωτέα

gev

Επιστροφή στις νίκες για την Γ.Ε.Β. η οποία κέρδισε 27-21 τον Πρωτέα Άρτας. Οι Βεροιώτες ξεκίνησαν δυνατά παίζοντας εξαιρετική άμυνα, έχτισαν μια διαφορά 5-6 γκολ η οποία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφτασε τα 9 με σκορ 16-7. Στην επανάληψη ο Πρωτέας προσπάθησε να πιέσει χωρίς να τα καταφέρνει με την Γ.Ε.Β. να διατηρεί σταθερά μια διαφορά 8-9 γκόλ συνεχίζοντας την πολύ καλή απόδοση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση φτάνοντας σε μια άνετη νίκη με τελικό σκόρ 27-21.

Πεντάλεπτα: 02-02, 06-03, 07-03, 12-04, 13-06, 16-07 (ημχ.), 17-10, 20-12, 21-14, 23-14, 25-16, 27-21 (τελικο)

Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 : Τσικίνας Γ., Τσικίνας Δ., Τσιρογιάννης Α. 9, Γιούπης Γ. 7, Βόλκος Ν., Μαυρόπουλος Α. 1, Μαυρίδης Δ., Καραπεϊδης Μ. 3, Μάρτος Δ. 1, Μελιόπουλος Α., Πρωτογέρης Α. 2, Ουσουλτζόγλου Γ. 1, Γουναράς Α. 3, Τριγώνης Γ.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ (Σαράφης): Μάκης Α., Τσέλιος Π. , Γεροδήμος Γ., Παπανδρέου Π., Ντάλας Σ. 4, Κίτσος Σ. 7, Γιολδάσης Δ., Τσούλος, Τσέλιος Γ. 6, Κώστας Σ., Ανδρίτσος Κ., Βουγιάνοβιτς Β. 3, Μπίζγκα Ε. 1, Κολιός Θ., Ράντσος Χ.

Διαιτητές : Πατιός - Τσιάνας, Πέναλντι : 0/1, 4/7, Δίλεπτα : 2/1