Έχασε στο Κιλκίς ο Φίλιππος

Άνοιξε η αυλαία της Α2 ανδρών. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ο Φίλιππος ηττήθηκε με 30-17 στο Κιλκίς.

Αγωνιστικά, το Κιλκίς πήρε τον έλεγχο του αγώνα μετά το 20λεπτο και στο δεύτερο διάστημα ξέφυγε στο σκορ από τον αντίπαλό του.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 5-4, 6-5, 9-7, 11-8, 14-9 ( ημίχρονο ), 16-11, 18-13, 21-15, 23-16, 27-17, 30-17.

Διαιτητές : Σαπανίδης-Ηλιάδης.

Δίλεπτες : 5-3   , Πέναλτυ : 3/3, 3/2

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ :  Σ.Φαχουρίδης 1, Καριοφύλλης 2, Κυπραίος 2, Ελευθεριάδης 6, Χ.Μαυρόπουλος, Α.Μαυρόπουλος 3, Δημάκης 5, Α.Φαχουρίδης, Ψαρράς, Γρηγοριάδης, Πιστόλας 3, Λασκαρούδης 2, Γιαννακόπουλος 6, Καρβουνίδης, Βαφειάδης, Τριανταφύλλου.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ :  Βλάχος, Χαντζαρίδης, Αμπρικίδης 2, Δεληγιάννης 1, Τσαμήτρος, Γραμματικόπουλος, Κρέξης 1, Κούγιας, Χατζημασούρας, Διδασκάλου 5, Χατζηγεωργίου 2, Δεληχρήστος, Γεωργιάδης.