Έχασε στην Άρτα ο Φίλιππος

Την ήττα με 29-25 γνώρισε στην Άρτα ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτισσες έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το ματς υπέρ τους.

Το πρώτο μέρος ήταν αμφίρροπο. Το προβάδισμα άλλαξε αρκετές φορές χέρια και το τέλος του ημιχρόνου βρήκε την Αναγέννηση με προβάδισμα δυο γκολ.

Ο Φίλιππος αιφνιδίασε την αντίπαλό του στο ξεκίνημα του β' μέρους αλλά στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης η Αναγέννηση πήρε το πάνω χέρι, δημιούργησε ένα μικρό προβάδισμα 3-4 τερμάτων και το συντήρησε μέχρι το τέλος.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-4, 7-8, 7-10, 12-11, 15-13 (Ημίχρονο), 16-17, 18-19, 22-20, 24-22, 27-23, 29-25

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 3, Σκουτέλα 5, Καλοϊδή 4, Σμαρδέλη 2, Βέμη 4, Σκάρα 7, Μέγα, Δήμου, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλανσίκοβα, Κανερά.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου 4, Ανθίτση 3, Καραχαρίση 3, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 4, Μπατζαρακούδη 7, Γεωργιάδου, Νούσια, Στεφανίδου 1, Πιτούλια.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/2-2/5.