Έχασε στο Φιλίππειο από τον ΠΑΟΚ η Βέροια

Την ήττα με 17-35 γνώρισε από τον ΠΑΟΚ η Βέροια στο τρίτο παιχνίδι της φάσης των πλέι οφ. Οι φιλοξενούμενες πήραν τον έλεγχο από το πρώτο μέρος, ξέφυγαν στο σκορ και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Στο πρώτο τέταρτο, το ματς ήταν ισορροπημένο. Από εκεί μετά οι φιλοξενούμενες έτρεξαν ένα σερί 4-0, πήραν τα ηνία του αγώνα και ξέφυγαν στο σκορ, με τις οικοδεσπότριες να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ, συνέχισε να ελέγχει το τέμπο στο τάραφλεξ και πήγε στα αποδυτήρια, έχοντας διαφορά 6 τερμάτων και προβάδισμα με 11-17 σκορ.

Στην επανάληψη, η Βέροια δεν κατάφερε να αλλάξει την εικόνα του αγώνα ενώ από την άλλη οι παίκτριες του ΠΑΟΚ διατήρησαν την καλή τους εικόνα, με καλή άμυνα και αποδοτική επίθεση και διεύρυναν το προβάδισμά τους.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 6-7, 7-12, 9-14, 11-17 (ημχ) 11-19, 13-23, 13-27, 14-29, 16-33, 17-35 (τλκ)

Διαιτητές : Μπέτμαν-Τσιάνας

ΒΕΡΟΙΑ (Παυλίδης): Κερλίδη, Εμμανουηλίδου , Τζούρισιτς 3, Καραμπατζάκη, Καμπόιμ, Ζενέλι, , Κωστοπούλου 5 , Ανδρονικίδου 1, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 3, Λύτρα, Νούσια , Βασιλειάδου 2 , Νταβίντοβιτς 3 .

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 8 , Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου , Κουκμίση 2, Μπελέτσκα 2, Στογιάνοβιτς, Σεβδίλη 9, Κατσούνη, Νίκολιτς 3 , Καραχαρίση, Γιοβανόβσκα 2, Καγιούμοβα, Γκάτζιου 9